İade Politikamız

Öncelikle Evde360’ı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

İnternet sitemiz üzerinden satın almış olduğunuz ürün ve/veya Hizmetleri hangi koşullarda iade edebileceğiniz aşağıda detayı ile açıklanmış olup, süreç ile alakalı bir sorunuz olması halinde 0850 304 43 82 nolu telefon ya da destek@evde360.com uzantılı e-posta adresi aracılığıyla müşteri hizmetlerimize ulaşabilirsiniz. 

- İletişim bilgileriniz (adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz),

- İade ettiğiniz ürüne ilişkin ön bilgilendirme formunda yer alan bilgiler 

İade ettiğiniz ürünlerin ücret iadesi, cayma hakkı bildiriminizin bize ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde yapılacaktır.


İade İncelemesi 

Cayma hakkınız kapsamında iade ettiğiniz ürünler bize ulaştıktan sonra iade işlemlerine ilişkin süreç aşağıdaki gibidir:

- İade ürün tarafımıza ulaşınca üyelik e-posta adresinize bilgilendirme nitelikli bir e-posta gönderilir.

- Sonrasında ürün incelemeye alınarak ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

- Ürün iade şartlarına uygunsa 14 (ondört) gün içerisinde iade süreci tamamlanır ve bu kapsamda tarafınıza bir bilgilendirme e-postası gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iadesi yapılmış demektir. İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Banka kartı ile yapılan ödemelerin iadesi, kredi kartı ile yapılan ödemelere nazaran daha uzun sürmektedir. 

- Ürün iade şartlarına uygun değilse (örneğin, kullanılmış ise, veya yasal olarak cayma hakkının kullanılamayacağı bir ürün ise) adresinize geri gönderilir.

Dilediğiniz zaman üyeliğiniz içerisindeki “Hesabım” bölümünde yer alan “Siparişlerim” kısmından sipariş numaranızla iade kontrolü yapabilirsiniz. 


İade Koşulları

Tek kullanımlık ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ve ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Elektronik ürünler ile iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerin cayma hakkı kapsamında iade alınabilmesi için ürünün orjinal kutu/ambalajına zarar verilmemiş, barkodunun zedelenmemiş, kopmamış olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade talebi reddedilecektir. 


Arızalı/Hasarlı/Eksik/Farklı Ürün

Ürünü teslim aldığınız esnada, kargo paketinde net bir hasar, darbe veya kırık var ise kargo görevlisine hasar tespit tutanağı düzenletmeniz gerekmektedir. Kargo görevlisinin tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almayarak görevliye iade edebilirsiniz.

Ürünün dış paketinde herhangi bir sorun yokken kutuyu açtıktan sonra ürünle ilgili bir sorun farketmeniz durumunda ise iade formunda ilgili hasar vb durumları belirterek ve ürünü bütün parçaları ve kutusu ile birlikte göndermek koşulu ile standart iade sürecini takip etmenizi rica ederiz.